• liceul-teologic-piatra-neamt-01.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-02.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-03.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-04.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-05.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-06.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt.jpg

IPS Teofan
Mitropolit al Moldovei
Arhiepiscop al Iașilor

PF Daniel
Patriarhul României
Ctitor al Seminarului

Unitate de învățământ înființată în anul 1996.

În anul școlar 2018-2019 în unitatea noastră învață un număr de 375 elevi

 

PERSONALUL DE CONDUCERE:

Prof. pr. BOGDAN CONSTANTIN – Director

Prof. MARELE ANIȘOARA – Director adjunct

 

Personal de predare

  1. FASOLĂ MĂRIUŢA - educatoare grupa mijlocie
  2. CHIRILĂ CAPŞA ANA PETRINA – educatoare grupa mare
  3. COSTIN MIOARA - profesor pentru învățământ primar
  4. STOLERU MARIANA - institutor
  5. MURARU RALUCA - profesor pentru învățământ primar
  6. BALAN IULICA-DOMNICA - profesor pentru învățământ primar
  7. ŞVEDUNEAC CAMELIA - profesor pentru învățământ primar
  8. ANTAL OANA MARIA - profesor limba și literatura română
  9. TAPUC MARILENA-NINA - profesor limba și literatura română/religie ortodoxă
  10. ZURA  MONICA - profesor limba engleză
  11. POPA OTILIA - profesor limba engleză
  12. CRĂIESCU ELENA - profesor limba franceză
  13. MANOLE MĂDĂLINA - profesor limba germană
  14. CĂRLIGEANU LĂCRĂMIOARA - profesor matematică
  15. SECARĂ CODRUȚA- profesor matematică
  16. MARELE ANIȘOARA - profesor fizică
  17. LAZĂR DORINA VALENTINA - profesor chimie
  18. TIFUI GHEORGHITA - profesor istorie/cultură civică
  19. MOSCALU LUMINIȚA - profesor istorie
  20. STEFANESCU MIRELA - profesor biologie
  21. GREȘANU CAMELIA - profesor biologie
  22. ACATRINEI IONELA – profesor biologie
  23. OGLAGI LAVINIA - profesor socio-umane
  24. TINCĂ LĂCRĂMIOARA -profesor limba greacă
  25. BACIU ANTON -profesor geografie
  26. BOGDAN CONSTANTIN  – profesor discipline teologice
  27. pr. COJAN DAN OVIDIU – profesor discipline teologice
  28. pr. OPREA ȘTEFAN– profesor discipline teologice
  29. pr. DĂSCĂLESCU NICOLAE – profesor discipline teologice
  30. PRICOP IUSTINIAN - profesor educație muzicală
  31. VINCA DANIEL -profesor educație plastică
  32. SECARĂ LĂCRĂMIOARA-profesor educație tehnologică
  33. VRANCEANU CONSTANTIN - profesor educație fizică
  34. LEUŞTEAN GEORGE- profesor educație fizică
  35. CHIUARIU NARCIS- profesor educație fizică
  36. CORUGĂ MARIUS- profesor discipline teologice
  37. FÂRŢALĂ MIRELA -profesor informatică
  38. CATIA LENTA-profesor religie ortodoxă
  39. GHIUZAN MARIA - învățător a doua șansă
  40. ȚUGUI CARMEN - profesor limba latină

 Personal didactic-auxiliar:

  1. MUTU MIHAELA – secretar
  2. TUDOR CARMEN-secretar
  3. CALDARE IRINA adimistrator financiar
  4. BĂBII CLAUDIAadimistrator financiar
  5. FILIMON ANDI - informatician
  6. RUSU CLAUDIA-bibliotecar
  7. CORBU PETRICA-administrator de patrimoniu

 Personal nedidactic:

  1. PREDA ELENA – îngrijitoare
  2. MITRIC ELENA- îngrijitoare
  3. TUDOSE NICOLETA- îngrijitoare
  4. MITRIC GHEORGHE-muncitor de întreținere
  5. TOLOMEI GHEORGHE-paznic

Sinaxar