• liceul-teologic-piatra-neamt-01.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-02.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-03.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-04.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-05.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-06.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt.jpg

IPS Teofan
Mitropolit al Moldovei
Arhiepiscop al Iașilor

PF Daniel
Patriarhul României
Ctitor al Seminarului

Unitate de învățământ înființată în anul 1996.

Învățământul preșcolar

Sfaturile sfinților

Astăzi la Liceul Teologic "Sfinții Împărați Constantin șu Elena", poetul național Mihai Eminescu a fost omagiat prin frumoase activități cultural-educaționale. Elevii claselor liceale au dezbătut aspecte din viața și opera eminesciană, iar elevii claselor gimnaziale au vizionat filmul: "Un bulgăre de humă". Felicitări tuturor profesorilor și elevilor!

Sinaxar