• liceul-teologic-piatra-neamt-01.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-02.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-03.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-04.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-05.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-06.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt.jpg

IPS Teofan
Mitropolit al Moldovei
Arhiepiscop al Iașilor

PF Daniel
Patriarhul României
Ctitor al Seminarului

Unitate de învățământ înființată în anul 1996.

Învățământul preșcolar

Sfaturile sfinților

Sărbătoarea "Sfinților Trei Ierarhi" - Ocrotitorii Școlilor Teologice - a fost marcată de profesorii, mentorii și elevii Liceului Teologic Ortodox Sfinții Împărați Constantin și Elena prin participarea la Slujba Vecerniei și printr-un Concurs interactiv "Sfinții Trei Ierarhi modele de viețuire creștină". Concursul s-a desfășurat sub coordonarea părintelui profesor Oprea Ștefan. Frumoasele momente s-au desfășurat la biserica părintelui Protopop Valentin Tofan.

Sinaxar