• liceul-teologic-piatra-neamt-01.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-02.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-03.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-04.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-05.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-06.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt.jpg

IPS Teofan
Mitropolit al Moldovei
Arhiepiscop al Iașilor

PF Daniel
Patriarhul României
Ctitor al Seminarului

Unitate de învățământ înființată în anul 1996.

Sărbătoarea "Sfinților Trei Ierarhi" - Ocrotitorii Școlilor Teologice - a fost marcată de profesorii, mentorii și elevii Liceului Teologic Ortodox Sfinții Împărați Constantin și Elena prin participarea la Slujba Vecerniei și printr-un Concurs interactiv "Sfinții Trei Ierarhi modele de viețuire creștină". Concursul s-a desfășurat sub coordonarea părintelui profesor Oprea Ștefan. Frumoasele momente s-au desfășurat la biserica părintelui Protopop Valentin Tofan.