• liceul-teologic-piatra-neamt-01.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-02.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-03.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-04.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-05.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-06.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt.jpg

IPS Teofan
Mitropolit al Moldovei
Arhiepiscop al Iașilor

PF Daniel
Patriarhul României
Ctitor al Seminarului

Unitate de învățământ înființată în anul 1996.

Învățământul preșcolar

Sfaturile sfinților

Cinstirea Sfinților Trei Ierarhi, patronii și ocrotitorii școlilor teologice, a fost marcată vineri 28 ianuarie de către profesorii și elevii Liceului Teologic Ortodox Sfinții Împărați Constantin și Elena printr-un concurs interactiv. Au participat elevi din clasele a XI-a și a XII-a. Felicităm pe elevul Ștefănescu Fabrizio câștigătorul acestui concurs.

Sărbătoarea Sfinților Trei Ierahi cinstită liturgic sâmbătă seara de profesorii și elevii Liceului Teologic Ortodox Sfinții Împărați Constantin și Elena prin săvârșirea Vecerniei și Litiei la biserica din Gara Veche! Seara a fost încununată de un frumos concert susținut de elevii liceului nostru.

 

Sinaxar