• liceul-teologic-piatra-neamt-01.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-02.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-03.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-04.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-05.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-06.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt.jpg

IPS Teofan
Mitropolit al Moldovei
Arhiepiscop al Iașilor

PF Daniel
Patriarhul României
Ctitor al Seminarului

Unitate de învățământ înființată în anul 1996.

Proiectul „LUMEA DISNEY LA BIBLIOTECĂ” - realizat de Biblioteca Judeţeană „G.T. Kirileanu” Neamţ - Filiala „Vasile Conta” Mărăţei (reprezentată în acest proiect prin bibliotecar Mihaela Hristea) şi Liceul Teologic Ortodox „Sf. Împ. Constantin şi Elena” Piatra-Neamţ (reprezentat în acest proiect prin prof. înv. primar Domnica Iulica Balan şi bibliotecar Claudia Mihaela Rusu), în cadrul parteneriatului cultural-educativ încheiat între instituţii în anul şcolar 2022-2023.

Activitate realizată în cadrul proiectului anual „Copiii şi Biblioteca”.