• liceul-teologic-piatra-neamt-01.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-02.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-03.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-04.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-05.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-06.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt.jpg

IPS Teofan
Mitropolit al Moldovei
Arhiepiscop al Iașilor

PF Daniel
Patriarhul României
Ctitor al Seminarului

Unitate de învățământ înființată în anul 1996.

Liceul Teologic Ortodox ,,Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena" din Piatra-Nemț,  reprezentat prin director adjunct prof. Anișoara Marele organizează  în perioada 28 – 29 martie 2019, în cadrului Cercului pedagogic al profesorilor de fizică, o excursie de studii.

Obiectivul este vizitarea Institutului de Științe Spațiale din București,  ,,Extreme Light Infrastructure - Nuclear Physics”, Institutului Național de Fizică și Inginerie Nucleară, ,,Horia Hulubei” (IFIN-HH), Institutului Astronomic al Academiei Române, Observatorul Astronomic "Amiral Vasile Urseanu" al Municipiului București,  respectiv a Institutului de Fizică a Pământului. 

Pentru informații accesați linkul:

https://stim-si-scientix.webnode.ro

Sinaxar