• liceul-teologic-piatra-neamt-01.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-02.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-03.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-04.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-05.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt-06.jpg
  • liceul-teologic-piatra-neamt.jpg

IPS Teofan
Mitropolit al Moldovei
Arhiepiscop al Iașilor

PF Daniel
Patriarhul României
Ctitor al Seminarului

Unitate de învățământ înființată în anul 1996.

Cu prilejul finalizării cursurilor la clasa a XII-a, elevii absolvenți au beneficiat de o excursie în centrul universitar Iași. Finanțarea a fost realizată prin proiectul ROSE - Trepte spre un Bacalaureat de succes, proiect aflat în desfășurare în unitatea noastră de învățământ pe o perioadă de 4 ani (2018 - 2022).

Obiectivul vizitei a fost acela de a încuraja pe elevi să acceadă la nivelul terțiar de învățământ. De asemenea s-a vizitat Facultatea de Teologie "Dumitru Stăniloae”, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” și Muzeul Mitropoliei.

Sinaxar